List pisarza skarbu koronnego do starszych powiatu włodzimierskiego

S[tanisław] Hasłowski pisarz skarbu koronnego pisze w liście do starszych powiatowych włodzimierskich, że wiernicy Żydów koronnych powstrzymali sprawę, którą im wytoczyli Żydzi z Sokula w trybunale skarbowym radomskim, aby nie dopuścić do wyroku (który jego zdaniem byłby dla nich niekorzystny). Nakazuje więc w imieniu podskarbiego, aby zawarli ugodę z kahałem w Sokulu i jednocześnie ostrzega, że w innym przypadku dyspartyment nie będzie przyjęty przez pisarzy skarbowych a kwotą należną od Żydów sokulskich obciążą starszych powiatowych włodzimierskich.

Archive: Central State Historical Archives of Ukraine in Kyiv
Fond: Wlodzimierz castle court files (Księgi grodzkie włodzimierskie)
Reference Number: CGIA Kijów, Fond 28, op. 1, sp. 154, s. 1038r-1039r
Language: Polish
Creation Date: 11.06.1731
Place of origin: Radom
Geographical names: Radom, Sokil (Ukraine), Volodymyr-Volynsky (Włodzimierz Wołyński)
Notes:
W aktach grodzkich włodzimierskich oblatował 16 VII 1731 r. Nosan Lejbowicz mieszczanin sokulski. List adresowany do Bunema Rabinowicza.