Asekuracja starszych ziemskich wołyńskich dla biskupa Józefa Łaszcza

Asekuracja  starszych ziemskich deputowanych przez sejmik żydowski w Murawicy z 15 V 1740 r. dana Józefowi Łaszczowi biskupowi koadiutorowi kijiwskiemu, kanclerzowi gnieźnieńskiemu, opatowi hebdowskiemu. Potwierdzają zaciągnięcie długu 10 tys. złp na 10% rocznie (do 6 I 1745, przy czym 500 złp prowizji zostało wypłacone od razu, a na kolejne wystawiono asygnację do Horochowa), przeznaczonego na spłacenie długów szlacheckich wierzycieli (Rostkowskiego, Rokickiego, Rohozińskiego, Małachowskiego). Podpisani Lejba Fiszelewicz [prawdopodobnie pomyłka, winno być Szmujłowicz] rabin krzemieniecki, wiernik wołyński, Józef Gierszonowicz rabin dubieński.

2. Kwit starszych ziemskich z odebrania od Józefa Łaszcza 10 tys. złp. Podpisani: Józef rabin dubieński, Dawid Wolfowicz, Joś Jankielowicz, Cal Lejzorowicz, Szachno Morduchowicz, Buń Kisielowicz, Gierszon Tewelowicz włodzimierski, Morduchaj Josiowicz, Lejba Zelmanowicz, Chaim Dawid, Szmujło Morduchajków, Buń Josiowicz, Kisiel Wolfowicz, Lejba Herszkowicz, Cal Mardowicz z Kowla, Jowna Abramowicz, Szmujło Szymszonowicz, Icko Berko, Icholewicz, Abram Josiowicz, Joś Jowilowicz, Joś Pinchowicz, Herszko, Naftuli Fajbiszowicz, Lejba Morduchowicz; Lejba Szmujłowicz rabin krzemieniecki, wiernik, Szewel Jakubowicz z Włodzimierza, wiernik.

Archiwum: Centralne Państwowe Archiwum Historyczne w Kijowie
Zespół: Księgi grodzkie włodzimierskie (Fond 28)
Sygnatura: CGIA Kijów, Fond 28, op. 1, sp. 165, s. 1048r-1053v
Data wytworzenia: 15.08.1743 - 13.08.1746
Miejsce powstania: Słupca, Słupcza
Nazwy geograficzne: Dubno, Kowel, Krzemieniec, Murawica (ob. część Młynowa), Słupca, Włodzimierz Wołyński
W aktach grodzkich włodzimierskich oblatował Kazimierz Sierakowski 13 VIII 1746 r.