Pozew do trybunału skarbowego radomskiego dla starszych ziemskich ruskich w sprawie Żydów z Czortkowa

Joachim Potocki generał-leutnant wojsk koronnych, dziedzic Czortkowa oraz Lejba Moszkowicz, Abramko Srulewicz, Srul Elowicz, Oron i Lejba Szachnowiczowie, Dawid Moszkowicz,  Herszko Szymanowicz, Ejzyk Hejmowiczów, Judka Mosowicz, Srol Marchowicz i pozostali Żydzi czortkowscy pozywają do trybunału skarbowego radomskiego marszałka Pinkasa Abrahamowicza, Berka Rabinowicza i jego zięcia Lejbę Berkowicza, Józefa Osadzko brodzkich, Borucha Mendlowicza i Haima lwowskich, Berka stanisławowskiego, Majorka buczackiego, Zyskiela Kielmanowicza tyśmienickiego, starszych ziemskich województwa ruskiego w sprawie nadmiernego obciążenia Żydów czorkowskich w swoich dyspartymentach wbrew dyspozycjom podskarbiego wielkiego koronnego i dekretom trybunału skarbowego radomskiego z 1741, 1743 i 1760 r.

Zespół: Księgi grodzkie lwowskie (Fond 9)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 587, s. 2283-2287
Data wytworzenia: 02.05.1761
Miejsce powstania: Radom
Nazwy geograficzne: Brody, Buczacz, Czortków, Lwów, Radom, Tyśmienica, Żółkiew
Relacja położenia pozwu w Żółkwi i Lwowie w aktach grodzkich lwowskich 20 V 1761 r.