Pozew do trybunału skarbowego radomskiego dla starszych ziemskich ruskich w sprawie Żydów z Czortkowa

Joachim Potocki generał-leutnant wojsk koronnych, dziedzic Czortkowa oraz Abramko Srulowicz, Herszko Szymonowicz, Srul Elowicz, Hejzyk Chaimowicz, Judko Mosiowicz, Szloma Moszkowicz, Srul Markowicz, Oron i Lejba Szachnowiczowie i inni Żydzi czortkowscy pozywają do trybunału skarbowego radomskiego Pinkasa Abrahamowicza z Żółkwi, marszałka, Berka Rabinowicza i jego zięcia Lejbę Berkowicza, Józefa Czacko, brodzkich, Borucha Mendelowicza i Chaima lwowskich, Berka stanisławowskiego, Majorka buczackiego, Zyskiela Kielmanowicza tyśmienickiego, starszych ziemskich województwa ruskiego w sprawie nadmiernego obciążenia podatkiem wbrew dyspozycjom podskarbiego i dekretom trybunału skarbowego z 1741 i 1743 r.

Zespół: Księgi grodzkie lwowskie (Fond 9)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 577, s. 129-134
Data wytworzenia: 28.03.1757
Miejsce powstania: Radom
Nazwy geograficzne: Brody, Buczacz, Czortków, Lwów, Radom, Stanisławów (ob. Iwano-Frankiwsk), Tyśmienica, Żółkiew
Relacja położenia pozwu w Brodach, Żółkwi i Lwowie w aktach grodzkich lwowskich w dn. 18 V 1757 r.