Pozew do trybunału skarbowego dla starszych ziemskich ruskich z oskarżenia Żydów z Brzeżan, Kałusza, Przemyślan, Narajowa, Skole

Instygator trybunału wraz z Żydami z Brzeżan, Kałusza, Przemyślan, Narajowa i Skolego i innych miast książąt Czartoryskich wojewodów ruskich [Augusta i Zofii Marii] pozywają do trybunału skarbowego radomskiego Berka Rabinowicza brodzkiego i Josia Lewkowicza Czatkisa marszałków, Szmula Rabinowicza, Icka Jakubowicza Rabinowicza, Lewka Chaimowicza, Pinkasa Abraamowicza żółkiewskiego, Jakuba oleskiego, Herszka Moszkowicza Rabinowicza, Josia Ickowicza, Zyskiela tyśmienickiego, Wulfa tyśmienickiego, Berka stanisławskiego, Herszka Berkowicza starszych ziemskich wojewódzwa ruskiego w sprawie nadmiernego obciążenia podatkami.

Zespół: Księgi grodzkie lwowskie (Fond 9)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 578, s. 1515-1518, CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 578, s. 1622, 1623
Data wytworzenia: 02.02.1758
Miejsce powstania: Radom
Nazwy geograficzne: Brody, Brzeżany, Kałusz (Ukraina), Lwów, Narajów (Ukraina), Olesko, Przemyślany (Ukraina), Radom, Skole, Stanisławów (ob. Iwano-Frankiwsk), Tyśmienica, Żółkiew

Relacja położenia pozwu w aktach grodzkich lwowskich 1 III 1758 r. Pozew doręczony syndykowi żółkiewskiemu w Żółkwi.

Na s. 1622, 1623 relacja z 8 III 1758 r.  położenia tego pozwu w Brodach do rąk Berka Rabinowicza.