Oblata asekuracji starszych ziemskich chełmskich i bełskich

Oblata asekuracji starszych ziemskich Moszko Józefowicza z Chełma, Hersza Mendlowicza z Krzemieńca, Szmujły Michlowicza z Lubomla, Irsza Jowlowicza z Bełza, Mendla Froima z Tyszowiec dla Józefa Łaszcza na Tuczapach, Łaszczowie i Warężu kanclerza gnieźnieńskiego, kanonika krakowskiego na 10 tys. złp, które zaciągają na spłacenie długu 5000 złp Dąbskiemu porucznikowi chorągwi pancernej wojewody bełskiego, 2000 złp Prekowi łowczemu buskiemu oraz 3000 na własne potrzeby. Starsi ziemscy zobowiązują się, że w zamian za prowizję od kwoty 7000 złp będą płacić pogłówne żydowskie za Żydów waręskich, natomiast resztę długu tj. 3000 złp zobowiązują się wypłacić za trzy lata i płacić od niej 10% prowizji.
Zespół: Księgi grodzkie bełskie (Fond 1)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 1, op. 1, sp. 324, s. 818-819
Data wytworzenia: 11.04.1730
Miejsce powstania: Łaszczów
Nazwy geograficzne: Bełz, Chełm, Krzemieniec, Luboml, Tyszowce, Waręż (Ukraina), Łaszczów
Oblatowana w aktach grodzkich bełskich przez ur. Stanisława Przyrańskiego 2 XI 1735 r., asekuracja była roborowana w aktach grodzkich 30 XII 1730 r.