Pozew do trybunału skarbowego względem niedopuszczenia do objęcia funkcji pisarza generalnego w ziemstwie chełmsko-bełskim

Wulf Nuchimowicz rabin witkowski, uznający się legalnym pisarzem generalnym ziemstwa chełmsko-bełskiego pozywa do trybunału skarbowego w Radomiu Dawida Moszkowicza kupca zamojskiego i pisarza generalnego ziemstwa chełmsko-bełskiego, że wbrew dekretowi trybunału skarbowego, dyspozycji podskarbiego wielkiego koronnego [Karola Odrowąża Sedlnickiego], a także zawartej i zaaprobowanej przez niego umowy ze starszymi koronnymi nie dopuścił go, po śmierci Heszela, do sprawowania funkcji pisarza w ziemstwie chełmsko-bełskim i co za tym idzie naraził na szkody.
Archive: The State Archive in Lublin
Fond: Grabowiec castle court files (Księgi grodzkie grabowieckie)
Reference Number: APL, GRRMO 233, s. 103rv
Language: Latin