Manifestacja w imieniu starszych z Dubienki przeciwko starszym ziemskim chełmsko-bełskim o obciążenie ich dodatkowymi sumami

Jankiel Dawidowicz, Zawel Aronowicz w imieniu starszych dubienieckich oświadczają, że zgodnie z uchwałą sejmiku żydowskiego w Uchaniach wypłacili do skarbu koronnego 600 złp dlatego też skarżą się przeciwko starszym ziemstwa chełmsko-bełskiego: Markowi Morguliszowi z Hrubieszowa, Moszkowi Jozwowiczowi, Moszkowi Rubinowiczowi, Aronowi rabinowi z Krystynopola [Czerwonogordu], Irszkowi Abramowiczowi z Lubomla, Moszkowi Dobromilskiemu z Bełza, Abramowi Aronowiczowi z Narola o to, że ci wybrali od nich ponad określoną stawkę: 300 złp pod pretekstem uzyskania zysków dochodów z tratw przewożących  zboże oraz kolejne sumy 230 złp, 360 złp.

Archiwum: Archiwum Państwowe w Lublinie (APL)
Zespół: Księgi grodzkie horodelskie
Sygnatura: APL, KGH 47, s. 951-953
Data wytworzenia: 21.12.1742