Dyspozycja sejmiku w Kulikowie na rzecz gminy w Sanoku

Starsi ziemscy zgromadzeni na sejmiku w Kulikowie w odpowiedzi na skargę  gminy w Sanoku, reprezentowaną przez posłów Bieniasza Wulfa i Dawida, że nie są w stanie płacić 300 złp pogłównego z powodu podporządkowania wszystkich wsi przez kahał w Lesku, postanawiają pod groźbą klatwy, że wsie leżące blisko Sanoka mają płacić pogłówne do tamtejszej gminy. Podpisani: Gierszon Nusem z Żółkwi, Jakub Abram z Żółkwi, Moszko Manasowicz z Brodów, Samuel z Żółkwi, Iser z Żółkwi, Moszko z Ratynia [Ratna?].
Zespół: Księgi grodzkie sanockie (Fond 15)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 15, op. 1, sp. 225, s. 1326-1328
Data wytworzenia: 04.08.1720
Miejsce powstania: Kulików
Nazwy geograficzne: Brody, Kulików (Ukraina), Lesko (Lisko), Ratno (Ukraina), Sanok, Żółkiew

W aktach grodzkich sanockich oblatował 7 VI 1728 r. Berko Abrahamowicz.

Uwaga: data dokumentu wątpliwa. środa 4 sierpnia roku 480, czyli 1720, ale środa to 7 VIII, natomiast 4 aw roku 5480 to czwartek.