Kwitacja starszych lwowskich oraz powiatowych lwowskich przez Iwaszko Torosowicza administratora ceł ruskich

Iwaszko Torosowicz administrator ceł ruskich kwituje w imieniu Stefana Czarneckiego wojewody ruskiego starszych Żydów lwowskich Icka, Zelmana Nossena doktora, Hirsza, Fiszla oraz wszystkich Żydów obu gmin lwowskich i całego powiatu lwowskiego z wszelkich pretensji i kasuje dekret sądu zadwornego infamii we Lwowie z 4 V 1656. Czarnecki otrzymał  asygnację ze skarbu koronnego do Żydów koronnych  na kwotę 35 tys. złp (Warszawa, 12 VII 1655), z czego na Żydów lwowskich i powiatu lwowskiego przypadło 6900 złp. Torosowicz zachowuje sobie prawo dochodzenia win prawnych i pozostałej sumy od innych Żydów koronnych.

Zespół: Księgi grodzkie lwowskie (Fond 9)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 142, s. 831, 832
Data wytworzenia: 04.04.1657