Akte egzekucji dekretu sądu grodzkiego radomskiego w sprawie starszych ziemskich bełskich i chełmskich

Akt egzekucji (tradycja) dekretu (kondemnaty) sądu grodzkiego radomskiego z 10 X 1742 przeprowadzony 27 X 1742 [piątek] w Bełzie przed domami Elko Haszkielowicza i Ejzyka Joskowicza poprzednio marszałków, a wówczas starszych ziemskich województwa bełskiego i ziemi chełmskiej, w sprawie niewykonania dekretów trybunału skarbowego radomskiego pomiędzy małżeństwem Męcińskich i innych współspadkobiercami Głogowskich a Zelko Herszkowiczem, Herszkiem Abrahamowiczem, Ablem Pietruszką, Elko Haszkielowiczem, Wulfem Markowiczem, Danielem Sendorowiczem, Hirszem i Moszkiem Rabinowiczami, Moszkiem Józwowiczem, Zuzelem Szymonowiczem, Herszkowiczem, marszałkiem i starszymi województwa bełskiego i ziemi chełmskiej. Subdelegat urzędu grodzkiego bełskiego Franciszek Ksawery Korzeniowski dokonał tradycji [przenióśł własność] domów Elko Haszkielowicza i Ejzyka Joskowicza, opieczętował je wraz z znajdującymi się w nich trunkami, podobnie opieczętował bożnicę, do czasu oddania przysądzonych Męcińskim należności.
Zespół: Księgi grodzkie bełskie (Fond 1)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 1, op. 1, sp. 346, s. 1491-1495
Język: polski, łacina
Data wytworzenia: 27.10.1742
Miejsce powstania: Bełz
Nazwy geograficzne: Bełz, Chełm, Radom

Akt oblatowany w aktach grodzkich bełskich w dn. 30 X 1742 przez ur. Franciszka Białowolskiego. Ejzyk Joskowicz [Józefowicz] błędnie na początku określony jako Ilkowicz.

Por. Manifestacje Żydów.