Oblata aktu egzekucji dekretu Komisji Skarbu Koronnego dotyczącego długu Żydów komarowskich

Oblata aktu egzekucji przez urząd grodzki grabowiecki w Komarowie, dziedzicznych dobrach Sanguszków, marszałków wielkich litewskich i nadwornych litewskich przed domem Lipy Moszkowicza, dekretu wydanego 28 VIII 1765 przez Komisję Skarbu Koronnego przeciwko starszym komarowskim oraz aprobat dekretów i komplanacji (umów) między Żydami tyszowieckimi i komarowskimi zobowiązujących tych ostatnich do zwrotu pewnych sum na rzecz tych pierwszych. Lipa Moszkowicz odpowiedział na zarzuty procesowe, twierdząc, że sprawa dotyczy raczej dworu (gubernatora) i wyrażając gotowość samych Żydów komarowskich do zwrotu długu. Sprawę odesłano do Komisji Skarbu Koronnego.

Archiwum: Archiwum Państwowe w Lublinie (APL)
Zespół: Księgi grodzkie grabowieckie
Sygnatura: APL GRRMO 126, s. 628-630
Data wytworzenia: 31.10.1765