Skip to main content
UJ
Jewish self-government in the Crown
sign in
polski
Search Tool
Search engine manual
Advanced search
Catalogue of manuscripts
Project
Research team
Project Bibliography
Search engine manual
Advanced search
Zaawansowana wyszukiwarka
Libraries and archives
Przemysl Archdiocesan Archive (AAPrz)
The Central Archives of Historical Records in Warsaw
The Archive of the Metropolitan Curia in Cracow
The National Archives in Krakow
The State Archive in Bialystok
The State Archive in Kielce
The State Archive in Lublin
The State Archive in Poznan (APP)
The State Archive in Przemysl
The State Archive in Rzeszow
The State Archive in Wroclaw
Archives of the Order of Friars Minor in Krakow (Bernardines)
The Czartoryski Library in Krakow
Sandomierz Diocesan Library
Jagiellonian Library in Krakow
The Kórnik Library of the Polish Academy of Sciences
The National Library in Warsaw
Jesuit Scientific Library in Cracow
Scientific Library of Polish Academy of Arts and Sciences and Polish Academy of Sciences in Krakow
The Raczyński Library in Poznan
The Ivan Franko University Library LNU (Lviv)
University of Warsaw Library
Ossoliński National Institute in Wroclaw
Central State Historical Archives of Ukraine in Kyiv
Central State Historical Archives of Ukraine in Lviv
Diaspora Research Center Tel Aviv
The Lviv National Vasyl Stefanyk Scientific Library of Ukraine
The District Museum in Tarnow
The Orsetti House Museum in Jarosław
National Digital Archives
National Historical Archives of Belarus in Minsk
Ossolineum.pl
National Library of Ukraine Vernadsky
Years
false
1588
false
1589
false
1591
false
1593
false
1595
false
1598
false
1601
false
1603
false
1605
false
1607
false
1608
false
1609
false
1612
false
1613
false
1614
false
1616
false
1618
false
1619
false
1620
false
1621
false
1625
false
1626
false
1631
false
1634
false
1635
false
1637
false
1638
false
1640
false
1642
false
1643
false
1646
false
1647
false
1650
false
1653
false
1655
false
1656
false
1657
false
1658
false
1659
false
1661
false
1662
false
1663
false
1664
false
1665
false
1666
false
1667
false
1668
false
1669
false
1670
false
1671
false
1672
false
1673
false
1674
false
1676
false
1677
false
1678
false
1679
false
1680
false
1681
false
1682
false
1683
false
1684
false
1685
false
1686
false
1687
false
1688
false
1689
false
1690
false
1691
false
1692
false
1693
false
1694
false
1695
false
1696
false
1697
false
1698
false
1699
false
1700
false
1701
false
1702
false
1703
false
1704
false
1705
false
1706
false
1707
false
1708
false
1709
false
1710
false
1711
false
1712
false
1713
false
1714
false
1715
false
1716
false
1717
false
1718
false
1719
false
1720
false
1721
false
1722
false
1723
false
1724
false
1725
false
1726
false
1727
false
1728
false
1729
false
1730
false
1731
false
1732
false
1733
false
1734
false
1735
false
1736
false
1737
false
1738
false
1739
false
1740
false
1741
false
1742
false
1743
false
1744
false
1745
false
1746
false
1747
false
1748
false
1749
false
1750
false
1751
false
1752
false
1753
false
1754
false
1755
false
1756
false
1757
false
1758
false
1759
false
1760
false
1761
false
1762
false
1763
false
1764
false
1765
false
1766
false
1767
false
1768
false
1769
false
1773
false
1774
false
1775
false
1776
false
1777
false
1778
false
1779
false
1780
Language
French
Hebrew
Yiddish
German
Polish
Russian
Latin
Geographical names
Annopol
Babimost
Baligrod (Baligród)
Bar
Baranów Sandomierski
Berdyczów
Berestechko
Belz (Bełz)
Bełżyce
Biała
Biała Podlaska
Białaczów
Bialoboznica(Ukraine)
Bilyi Kamin (Ukraine)
Biecz
Bielawa
Bielawy
Bielsk Podlaski
Bircza
Biskupice
Bilgoraj (Biłgoraj)
Biłka Dolna
Biłka Górna
Bobowa
Bobrujsk
Bogoria
Bohorodchany
Bolekhiv
Borzechów
Boćki
Bratslav
Brahin (Belarus)
Bratoszewice
Brodnica
Brody
Brześć Kujawski
Berezhany
Berezdiwci (Ukraine)
Buchach
Budzanów
Burshtyn (Ukraine)
Burzenin
Busk
Bychawa
Bydgoszcz
Bytom
Bibrka (Ukraine)
Bedzin
Błażowa
Błudów
Chabne (now Poliśke)
Chełm (Chelm)
Chmielnik
Khmilnyk (Podolia)
Chodecz
Khodoriv
Chodzież
Chojno
Cholojow (now Wuzlove, Ukraine)
Khyriv
Checiny
Ciechanowiec
Ciechanów
Cieszanów
Chudniv (Ukraine)
Czarna
Czarnków
Chernobyl
Chornyi Ostriv ( Khmelnytskyi Raion)
Staryi Chortoryisk
Czempin (Czempiń)
Chernelytsia (previously Czerlenica)
Czernihów
Czerwonogród (Krystynopol)
Chetvertnia (Volhynia)
Cześniki
Chortkiv
Częstochowa
Czlopa
Czluchow (Schlochau)
Dawidów
Deliatyn
Derazhnia
Dobra
Dobromyl
Dobrzyn
Doluna (Ukraine)
Dresden
Drobin
Drohiczany
Drohiczyn
Drohobych
Druzkopol (now part of Zurawniki)
Dub
Dubienka
Dubliany
Dubno
Dukla
Dunaivtsi (Ukraine)
Dunaiv (Ukraine)
Dynów
Dzialoszyce
Dzialoszyn
Dzików
Dabrowa Tarnowska
Dębica
Dębowiec
Fajsławice
Fastv (Ukraine)
Felsztyn (presently Skelivka)
Frampol
Frankfurt an der Oder
Frysztak
Gdańsk
Hlynjány (Ukraine)
Gniezno
Gnojno
Golina
Goraj
Gorlice
Gorzków
Gostynin
Gowarczów
Golancz
Holohory (Ukraine)
Grabowiec
Grabow
Grodno
Grodzisk Wielkopolski
Gruszczyce
Hrymailiv (Ukraine)
Horodok (Gródek)
Horodok (Volhynia)
Grójec
Gwoździec
Gabin
Głusk (ob. dziel. Lublina)
Hajowniki
Haisyn (Ukraine)
Halych
Hańsk
Horokhiv (Ukraine)
Horodenka
Horodło
Horyszów
Hrebenne
Hrubieszow (Hrubieszów)
Uman
Husaków
Husiatyn
Inowrocław
Iwaniska
Izbica
Jabłonów (Ukraina)
Iagorlîc (Moldova)
Jampol
Janowiec
Janów
Janiv (now Dolina, Uraine)
Jarczow
Jarocin
Jarosław
Nowyj Jariczyw (Ukraine)
Jastrowie
Yavoriv
Yazlovets
Jaśniska
Jeziorzany (Łysobyki)
Yezupil
Kalisz
Kamianets-Podilskyi
Kamień Koszyrski
Kamianka-Buzka (Strumilova)
Kamionka Wielka (Ukraine)
Kaniv (Ukraine)
Kaszowska (Volhynia)
Kazimierz Dolny
Kalush (Ukraine)
Kańczuga
Kaźmierz
Kcynia
Kielce
Kierzków
Kiev
Kysylyn
Kitajgorod (Ukraine)
Kleczew
Klevan
Klimontow
Kniaże
Kniahynychi
Knyszyn
Kobylin
Kobło
Kock
Kolbuszowa
Kolendziany (Ukraine)
Komarno
Komarów
Koniecpol
Konstantynów
Kopychyntsi (Ukraine)
Korostyshiv (Ukraine)
Korsun-Shevchenkivskyi
Korytnica
Korets
Kosiv (Ukraine)
Kowal
Kovel
Kozienice
Kolky (Ukraine)
Kolo
Kolomyia (Ukraine)
Końskie
Konskowola
Koscian
Kozmin (Koźmin)
Kozminek
Krajenka
Krakovets
Cracow (Kraków)
Krasiczyn
Krasnobród
Krasnystaw
Kraśniczyn
Krasnik
Krosno
Krotoszyn
Krupiec (Ukraine)
Kryłów
Kremenets
Krzepice
Krzeszów
Książ Wielki
Księżostany
Kuchary
Kuyavia
Kukizow (Ukraine)
Kulikiv (Ukraine)
Kumów
Kurasz (Ukraine)
Kurozwęk
Kurów
Kutkorz
Kutno
Kuty
Kulaczkowce (Ukraine)
Kornik
Kepno (Kempen)
Murowane (Ukraine)
Latyczów
Lelow
Lesko (Lisko)
Leshniv (Ukraine)
Leszniowka (Volhynia)
Leszno
Leżajsk
Lipno
Lypovets (near Vynnytsia)
Lipsko (district Lubaczow)
Lubaczow
Lubar
Lubartow
Lublin
Liuboml
Lubraniec
Lubycza Krolewska
Lutomiersk
Lviv (Lwów)
Lwowek
Maciejow
Magierów
Makariv (Ukraine)
Makow Mazowiecki
Malbork
Manajów
Margonin
Mariiampil (Ukraine)
Markopil
Markuszów
Mazowsze
Lesser Poland
Medyka
Mielec
Mielnica (Volhynia)
Mikołajów k/Międzyboża
Mykulyntsi
Mikłaszów
Milatyn (Volhynia)
Medzhybizh
Miedzychod
Międzyrzec Podlaski
Miedzyrzecz
Mezhirichi (Międzyrzecz Korecki)
Miloslaw
Modliborzyce
Mohyliv-Podilskyi (Mohylów Podolski)
Monastyryska
Mosina
Motowyliwka (Ukraine)
Mołodiatycze
Mostyska
Mrocza
Mrzygłód
Murawica (part of Mlyniv)
Mlawa
Nadvirna
Nakło
Narayiv (Ukraine)
Narol
Nasielsk
Nemyriv (Ukraine)
Nesvizh (Belarus)
Nyzhniv
Nowe Miasto nad Pilicą
Nowe Miasto nad Wartą
Nowogródek
Nowotaniec
Nowy Korczyn
Nowy Sącz
Nowy Wisnicz
Nur
Obertyn (Ukraine)
Oborniki
Odolanow
Okopy Świętej Trójcy
Olejow
Oleksiniec Nowy
Olesko
Oleszyce
Olesnica
Olkusz
Opalin
Opatow
Opoczno
Opole Lubelskie
Orla
Osieczna
Ostropol
Ostroróg
Ostrowiec Swietokrzyski
Ostrozec (Volhynia)
Ostrzeszów
Ostroh (Ostróg)
Ostrów
Ostrów Lubelski
Ovruch
Olyka
Oswiecim (Auschwitz)
Oździutycze
Ozdziutycze (Ukraine)
Ozarow
Pabianice
Pacanow
Parczew
Petryki
Piaski
Pikiv (Ukraine)
Pilaszkowice
Pilica
Pilzno
Piotrków Kujawski
Piotrkow Trybunalski (Piotrków Trybunalski)
Pistyn (Ukraine)
Pila
Pińczów
Pinsk
Pniewy
Podhajce
Podhorce
Pidkamin (Ukraine)
Podlachia
Podolia (Podole)
Pomoryany (Ulraine)
Poryck (now Pavlivka)
Potok (Ukraine)
Potylicz (Ukraine)
Poznan (Poznań)
Polaniec
Polonne
Przedborz
Przedecz
Przemyśl
Peremyshliany (Ukraine)
Przewały
Przeworsk
Przygodzice
Pulmo
Pulawy
Pyzdry
Płock
Plonsk
Rachanie
Rokhmaniv
Radom
Radoszyce
Radymno
Radziechow (Radziechów)
Radziejow
Radzyń Podlaski
Radłów
Rafalivka (Volhynia)
Rakow
Raşcov (Moldova)
Raszkow (Great Poland)
Ratne (Ukraine)
Rawa Mazowiecka
Rava-Ruska
Rawicz
Rogoźno
Rohatyn
Romanivka (Ukraine)
Ropczyce
Rozdil
Rozhniativ (Ukraine)
Ruda
Rudniki
Ruthenia
Rybotycze
Rychwal
Ryczywół
Rydzyna
Rymanow
Rytwiany
Rzeszów
Rzochow
Rivne
Różyn
Sambir
Sandomierz
Sanok
Sataniv (Ukraine)
Sawin
Sielce
Sielec
Sieluń
Siemiatycze
Sieniawa
Sienna
Sieradz
Sierakow
Sierpc
Skalat (Ukraine)
Skierbieszów
Skoki
Skole
Skwierzyna
Skvyra (Ukraine)
Smotrych (Ukraine)
Sochaczew
Sokal
Sokołów
Sokolow Malopolski
Sokołówka
Sokil (Ukraine)
Sosnowica
Solobkivcy(Ukraine)
Solotvyn (Ukraine)
Sprowa
Istanbul (Stambuł)
Ivano-Frankivsk (Stanisławów)
Stara Sil
Stare Drawsko (Drahim)
Starodub
Staszów
Stepan
Stobychwa
Stoianiv (Ukraine)
Stopnica
Straszecin
Startyn (Ukraine)
Strusiv (Ukraine)
Stryi
Strykow
Strzeliska
Strzyżów
Stęrzażyce
Stężyca
Sulmów
Swarzedz (Schwersenz)
Szamotuly
Szczebrzeszyn
Szczepanow
Szczerzec
Shchurovichi (Ukraine)
Szrensk
Szydlow
Sudova Vyshnia
Sędziszów Małopolski
Sępólno Krajeńskie
Słonim
Slutsk
Slupca
Targowica
Tarnogród
Tarnogóra
Ternopil
Tarnoruda (Ukraine)
Tarnoszyn
Tarnow
Tartakiv (Ukraine)
Tarlow
Tomaszów Lubelski
Toporiv (Ukraine)
Torczyn
Toruń
Touste
Trembowla
Trojanowska (Volhynia)
Trostianets, Vinnytsia Oblast
Tuczapy
Tuczno
Tulchyn (Ukraine)
Turkey
Turka (Ukraine)
Turno
Turobin
Turiisk (Ukraine)
Tuszyn
Tyczyn
Tykocin
Tyszowce
Tysmenytsia
Tlumach
Uchanie
Uhnów
Ujazd
Ujście
Ulanów
Ustrzyki Dolne
Ustia Zelene (Ukraine)
Uściuług
Warsaw (Warszawa)
Warta
Variazh (Ukraine)
Walcz (Wałcz)
Vienna (Wiedeń)
Wiekie Oczy
Wielen
Wieliczka
Greater Poland
Wielopole
Wieluń
Wilanow
Vilnius (Wilno)
Vinnytsia (Ukraine)
Wiszenka
Witków
Wislica
Wodzisław
Wodzisław
Voinyliv (Ukraine)
Wojslawice
Wolica Brzozowa
Wolsztyn
Wołków
Volhynia
Wroclaw (Wrocław)
Wronki
Wrzesnia
Wschowa
Vysokaye (Belarus)
Wyszogrod
Wyżwa
Wąwolnica
Węgrów
Volodymyr-Volynsky (Włodzimierz Wołyński)
Włoszczowa
Zabłocie
Zabłotów
Zabłudów
Zakroczym
Zamosc
Iziaslav (Ukraine)
Zavaliv
Zawichost
Zaliztsi
Zborów
Zduny
Zimna Woda
Zinkiv (Ukraine)
Zubrza
Zwoleń
Zloczew
Zolochiv
Złotów
Labiszyn
Lask
Łaszczów
Lancut
Łobaczówka
Łobżenica
Lokachi
Lomza
Łozina
Lutsk
Luczyniec (Ukraine)
Lukow (Łuków)
Lukiv (Maciejow)
Łęczna
Łęczyca
Smigiel
Sniatyn
Śrem
Sroda Wielkopolska
Swierze
Pryvitne (previously Swiniuchy)
Swirz
Żabno
Żmigród (Nowy Żmigród)
Samogitia
Żulin
Zhuravne (Ukraine)
Żurów
Zhvanets
Żychlin
Zhydachiv (Żydaczów)
Zhytomyr
Zhovkva (Ukraine)
Żółkiewka
Christian Ranks and Officials
governor (administrator dóbr, gubernator)
Treasury administrator (administrator skarbu)
archdeacon
asygnatariusz
bishop (biskup)
burgrave (burgrabia)
Holy Roman Emperor (cesarz)
Standard-Bearer (chorąży)
Court Standard-Bearer of the Crown (chorąży nadworny koronny)
Court Standard-Bearer of Lithuania (chorąży nadworny litewski)
Grand Standard-Bearer of the Crown (chorąży wielki koronny)
Grand Standard-Bearer of Lithuania (chorąży wielki litewski)
Standard-Bearer (chorąży ziemski)
cup-bearer( cześnik)
deputat hibernowy
military deputy (deputat wojskowy, asygnatariusz, towarzysz, deputat hibernowy)
dziekan
egzaktor (poborca podatkowy)
ekonom
general (generał)
governor (gubernator)
guardian (gwardian)
hetman
hetman polny koronny
hetman polny litewski
hetman wielki koronny
hetman wielki litewski
infułat
Lord Prosecutor of the Crown (instygator)
chancellor (kanclerz)
kanclerz wielki koronny
kanclerz wielki litewski
canon
cantor (precentor, kantor)
kapitan
castellan (kasztelan)
son of castellan (kasztelanic)
commissar (komisarz)
komornik graniczny
Master of Horse
konsyliarz
krajczy (incisor)
king (król)
kuchmistrz koronny
kustosz
kustosz kapituły
kustosz koronny
major
Marshal (Grand Marshal, Marshal of the Court)
Marshal of the Confederation (marszałek konfederacji)
marszałek nadworny koronny
marszałek nadworny litewski
marszałek trybunału koronnego
marszałek trybunału skarbowego
marszałek wielki koronny
marszałek wielki litewski
land marshal
Sword-bearer (miecznik)
Sword-bearer (miecznik)
Sword-bearer of the Crown (miecznik wielki koronny)
Sword-bearer of Lithuania (miecznik wielki litewski)
camp prefect
judicial vicar (officialis)
abbot (opat)
scribe (pisarz)
castle court scribe (pisarz grodzki)
pisarz hibernowy
pisarz konsystorski
town scribe (pisarz miejski)
Crown Field Scribe (pisarz polny koronny)
Lithuanian Field Scribe (pisarz polny)
revenue scribe (pisarz prowentowy)
scribe of the Crown Treasury (pisarz skarbu koronnego, pisarz hibernowy)
pisarz skarbu koronnego
Grand Scribe of the Crown (pisarz wielki koronny)
land scribe (pisarz ziemski)
cup-bearer
deputy chancellor (podkanclerzy)
podkanclerzy koronny
podkanclerzy litewski
vicechamberlain
Lieutenant colonel
Crown Treasurer (podskarbi wielki koronny)
podskarbi nadworny koronny
podskarbi nadworny litewski
podskarbi wielki koronny
podskarbi wielki litewski
starosta deputy (podstarości)
Deputy Master of the Pantry (podstoli koronny, podstoli nadworny)
podstoli koronny
podstoli litewski
podstoli nadworny koronny
podstoli nadworny litewski
podstoli wielki koronny
podstoli wielki litewski
podstoli ziemski
podsędek
vicepalatinus
porucznik
presbyter (prezbiter)
prezydent
prezydent miasta
prezydent trybunału koronnego
prezydent trybunału skarbowego
parson (proboszcz)
procurator (prokurator)
Provincial superior
prior (przeor)
colonel (pułkownik)
radny
rajca (councillor)
referendary (referendarz)
Crown referendary (referendarz wielki koronny)
Lithuanian referendary (referendarz wielki litewski)
regent skarbowy (kwarciany)
regimentarz
rector (rektor)
cavalry master (rotmistrz)
scholastyk
secretary (sekretarz)
Treasurer (skarbnik)
starost (starosta)
Pantler (stolnik)
Pantler of the Crown (stolnik koronny)
Pantler of Lithuania (stolnik litewski)
Court Pantler of the Crown (stolnik nadworny koronny)
Grand Pantler of the Crown (stolnik wielki koronny)
Grand Pantler of Lithuania (stolnik wielki litewski)
Guard (strażnik)
Crown Guard (strażnik wielki koronny)
Lithuanian Guard (strażnik wielki litewski)
subdelegat
susceptant
judge (sędzia)
castle court judge (sędzia grodzki)
sędzia trybunału
voivodal judge (sędzia wojewodziński)
land judge (sędzia ziemski)
voievodship judge
towarzysz
wicesgerent
vicar (wikary)
voivode (wojewoda)
wojski
bedel (woźny)
vogt
lay judge (ławnik)
Master of the Hunt (łowczy)
łowczy wielki koronny
łowczy wielki litewski
łowczy ziemski
Jewish Ranks and Officials
leaseholder (arendarz)
factor (faktor, serwitor)
Marshal of the Council of the Four Lands (marshal of Crown Jews, marszałek Sejmu Czterech Ziem)
land marshal (marszałek ziemski, marszałek powiatowy)
rabbi (rabin gminy, rabin kahału)
land rabbi (rabin ziemski, rabin wojewódzki, rabin powiatowy, rabin okręgu)
community elder (starszy gminy, starszy kahału)
Crown elder (starszy koronny)
land elder (starszy ziemski, starszy wojewódzki, starszy powiatowy, starszy okręgu)
superarbitrator (mediator, superarbiter)
appraiser (symplarz)
general land syndic (syndyk generalny ziemski, wojewódzki)
syndic of Crown Jews (syndic general, syndyk generalny Żydów koronnych)
community syndic (syndyk gminy, syndyk kahału)
dispenser (szafarz)
sexton (szkolnik kahału, szkolnik gminy, szames)
land sexton (szkolnik ziemski, szkolnik powiatu, szkolnik województwa)
sexton of the Crown Jews (szkolnik Żydów koronnych)
assessor (taksarz, taksator)
trustee of the community (wiernik gminy, wiernik kahału)
trustee of the land (wiernik ziemstwa, wiernik województwa, wiernik powiatu)
trustee of the Crown Jews (wiernik Żydów koronnych)
Fonds
Acta palatinalia Leopoliensia (Fond 738)
Files of the city of Krakow (Akta miasta Krakowa)
Files of the city of Wroclaw (Akta miasta Wrocławia)
Archiwum Dzikowskie Tarnowskich
Archiwum Gospodarcze Wilanowskie
Archiwum Kameralne
Archive of Lanckoronski family (fond 181)
Archive of Lubomirski family (Fond 236)
Archiwum Mlynowskie Chodkiewiczow (AMCh)
Archiwum Potockich z Radzynia
Archive of Potocki Family (Fond 49)
Archiwum Potockich z Łańcuta
Archiwum Publiczne Potockich
Archive of Radziwill Family (Fond 694)
Archiwum Roskie
Archive of Sanguszko family
Archive of Sapieha Family from Krasiczyn (Fond 103)
Archive of the Crown Treasury 84 (Archiwum Skarbu Koronnego 84)
Archive of the Crown Treasury III (Archiwum Skarbu Koronnego III)
Archive of Tarlo Family (Fond 254)
Radziwills' Warsaw Archive
Archiwum Woronieckich z Huszlowa
Archiwum Zamoyskich (AZ)
Archive of Zamoyski family (Fond 256)
K.k. Staàtsbuchhaltung in Lemberg (Fond 187)
Galizische Finanz-Prokuratur in Lemberg
Raphael Mahler collection P-66
Collection of documents - Jewish settlement (Fond 141)
Belz castle court files (Księgi grodzkie bełskie)
Biecz castle court files (Księgi grodzkie bieckie)
Brest Kujavsk castle court files (Księgi grodzkie brzesko-kujawskie)
Busk castle court files (Księgi grodzkie buskie)
Castle court files of Bydgoszcz
Chelm castle court files (Księgi grodzkie chełmskie)
Drohiczyn castle court files (Księgi grodzkie drohickie)
Castle court files of Gniezno
Grabowiec castle court files (Księgi grodzkie grabowieckie)
Halych castle court files (Księgi grodzkie halickie)
Horodlo castle court files (Księgi grodzkie horodelskie)
Castle court of Inowroclaw files
Kalisz castle court files (Księgi grodzkie kaliskie)
Kcynia castle court files (Księgi grodzkie kcyńskie)
Kiev castle court files (Księgi grodzkie kijowskie)
Koscian castle court files (Księgi grodzkie kościańskie)
Krakow castle court files
Krasnystaw castle court files (Księgi grodzkie krasnostawskie)
Lublin castle court files (Księgi grodzkie lubelskie)
Lviv castle court files (Księgi grodzkie lwowskie)
Castle court files of Naklo
Poznan castle court files (Księgi grodzkie poznańskie)
Przemysl castle court files (Księgi grodzkie przemyskie)
Castle court of Pyzdry files
Castle court files of Plock
Radziejow Caste court's files
Sanok castle court files (Księgi grodzkie sanockie)
Księgi grodzkie sieradzkie
Księgi grodzkie szczebrzeszyńskie
Nowy Sącz castle court files (Księgi grodzkie sądeckie)
Terebovlia castle court files (Księgi grodzkie trembowelskie)
Księgi grodzkie wieluńskie
Wschowa castle court files (Księgi grodzkie wschowskie)
Wlodzimierz castle court files (Księgi grodzkie włodzimierskie)
Lutsk castle court files (Księgi grodzkie łuckie)
Księgi grodzkie łęczyckie
Zhydachiv castle court files (Księgi grodzkie żydaczowskie)
Zhytomyr castle court files (Księgi grodzkie żytomierskie)
Księgi wojewodzińskie poznańskie
Acta terrestria Lwoviensia (Fond 10)
acta terrestria Premislensia (fond 14)
Magistrat miasta Drohobycza (Fond 29)
Lviv magistrate (Fond 52)
Crown Metrica (Metryka Koronna)
Sąd Komisarski Zamku Zamojskiego
Teki Antoniego Schneidra
Zamosc Tribunal (APL)
The Kapicjana Collection (Kapicjana)
From
To